ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش

اگر ارور E15 ماشین ظرفشویی بوش بر روی دستگاه شما ظاهر شده است و دستگاه خاموش نمی شود و صدای کارکردن از آن می شنوید، توصیه می کنیم که این مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید.

کارشناسان خدمات کارسان سرویس در این مقاله به صورت تخصصی دلایل نمایش این ارور را می گویند. اینکه چرا این مشکل در ماشین ظرفشویی بوش بوجود آمده است و چه راه حلی برای پیشگیری از بروز این عیب وجود دارد.

دلیل نمایش ارور E15 در ماشین ظرفشویی بوش

معنی و مفهوم پیغام E15 در ماشین ظرفشویی بوش به صورت کلی نشت آب به داخل کابین قطعات بوده و زمانی که آب به هر دلیلی بر روی قطعات اصلی ماشین ظرفشویی ریخته شود، این کد خطا ظاهر خواهد شد.

پس می توان گفت که این کد خطا محدوده وسیعی از عیوب را شامل می شود که تکنسین در هنگام بازدید می بایست تمام قسمت ها را با دقت بررسی کند.

در زیر به برخی از دلایل اصلی نمایش کد خطا E15 اشاره خواهیم نمود:

۱- بدنه داخلی ماشین ظرفشویی بوش سوراخ شده است:

البته منظور از سوراخ شدن، سوراخ های میکرونی ایجاد شده ناشی از واکنش نمک و مایع جلادهنده تقلبی می باشد.

زمانی که نمک بیش از حد در داخل مخزن بماند به مرور زمان باعث اکسید شدن فضای اطراف خود شده و در بدنه ماشین ظرفشویی سوراخ های میکرونی را بوجود می آورد.

زمانی که دستگاه در حال کار کردن است به مرور زمان آب داخل کابین از این منافذ به کف دستگاه نفوذ کرده و قطرات آب بر روی قطعات ماشین ظرفشویی بوش ریخته و پس از مدتی باعث نمایش ارور E15 می شود.

۲- هیپ پمپ و یا دریچه کف دستگاه نشتی دارد:

در برخی از موارد مشاهده می شود که دریچه فیلتر کف دستگاه و یا ورودی و خروجی های هیپ پمپ ماشین ظرفشویی ایراد دارد. البته این موارد بسیار کم اتفاق می افتد اما از ۱۰ مورد نمونه ارور E15 ظرفشویی بوش، یک مورد با این مشکل مواجه است.

در اینگونه موارد تکنسین بخش مورد نظر را ترمیم و یا تعویض می کند تا نشتی بوجود آموده رفع شود.

اگر علاقه مند به تعمیر ماشین ظرفشویی خود هستید با ما همراه باشید 

برچسب ها: تعمیر ماشین ظرفشویی ,

[ بازدید : 19 ]

[ سه شنبه 26 فروردين 1399 ] 8:18 ] [ خدمات کارسان سرویس ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]