علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی

علت لرزش ماشین لباسشویی ، لرزش و تکان خوردن یکی از مشکلات رایج لباسشویی است که در عملکرد اصلی آن تأثیر خیلی بدی ندارد ولی به خاطر سر وصدای ناشی از لرزش و تکان خوردن برای اعضاء خانواده آزاردهنده است. و اگر به این موضع بی‌توجهی شود در طولانی مدت قطعات دچار آسیب جدی خواهند شد. در متن زیر مواردی که می‌تواند باعث لرزش ماشین لباسشویی شود را ذکر و توضیح داده‌ایم. از این راهنمایی‌ استفاده کنید و نسبت به عیب‌یابی و رفع مشکل اقدام کنید. 

کمک‌فنر

ماشین لباسشویی دارای کمک‌فنرهایی است که حرکت مخزن را هنگام برنامه چرخش متعادل می‌کنند. کمک‌فنرها از یک طرف به بدنه ماشین لباسشویی و از طرف دیگر به مخزن دیگ متصل هستند و برای دسترسی به آن‌ها باید قاب پشتی و بالایی برداشته شود. وقتی کمک‌فنرها ضعیف یا خراب شده باشند، عدم توازن در بار باعث لرزش و حرکت ماشین شده و صداهای گوش‌خراش و بلندی هنگام برنامه چرخش تولید می‌شود. این مورد به مشکلات بیشتری در ماشین لباسشویی منتهی خواهد شد. کمک‌فنرها را بررسی و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض کنید. برای ایجاد توازن شاید مجبور باشید هر دو کمک‌فنر را همزمان عوض کنید.

فنرهای نگهدارنده مخزن لباسشویی

فنرها وظیفه‌ی نگهداشتن مخزن و جدا نگه داشتن آن از محفظه‌ی ماشین لباسشویی را دارند. آن‌ها همچنین وظیفه‌ی گرفتن لرزش‌های مخزن هنگام چرخش را دارند. قاب‌بالایی محفظه باید برداشته شود تا بتوانید فنرها را بررسی کنید. اول ببینید که فنرها در محل‌های خود قرار دارند و سپس آن‌ها را برای کشیدگی نگاه کنید. هنگام تعویض باید توجه کنید که فنرها تحت فشار هستند و ممکن است با سرعت زیاد پرتاب شوند. اگر فنرها خراب شده باید همه فنرها را عوض کنید.

حلقه اسنابر و پد دمپر و پدهای مخزن

ماشین لباسشویی‌های که درب شان در بالا قرار دارد، دارای حلقه اسنابر هستند که لرزش‌های ماشین لباسشویی هنگام چرخش را تعدیل می‌کند. آن معمولاً زیر ماشین لباسشویی قرار دارد و لایه‌ای بین مخزن و محفظه ایجاد کرده و مجموعه‌ی مخزن را پشتیبانی می‌کند. حلقه‌ی اسنابر یا پدهای مخزن معمولاً از پلاستیک سخت ساخته می‌شوند، همچنین پدهای دامپر از نمد روان‌کاری شده ساخته می‌شود. همه این‌ها ممکن است به مرور زمان و استفاده پوسیده شوند و باعث شوند که مخزن بیش از حد حرکت کند. حتی ممکن است یا پوسیدگی به حدی باشد که فلزها در تماس با هم باشند که لرزه‌های غیرقابل کنترلی خواهد بود. پنل جلویی را باید در آورید یا این قسمت‌ها را بررسی کنید. به دنبال گرد سفید، پدهای رنگ رفته و خشک شده بگردید. در صورت نیاز این‌ها باید عوض شوند که اول باید فنرهای مخزن جدا شوند.


پایه‌های تنظیم ماشین لباسشویی

پایه‌های تنظیم در ماشین لباسشویی برای تراز کردن استفاده می شوند. بعضی مدل‌ها دارای چهار پایه قابل تنظیم و بعضی دارای دو پایه قابل تنظیم در جلو و دو پایه ثابت در عقب هستند. اگر ماشین لباسشویی‌تان می‌لرزد در‌واقع اولین کاری که باید بکنید این است که از تراز بودن کل ماشین مطمئن شوید. بعضی پایه‌های دارای مهره‌ی هستند که بعد از تراز باید آن‌ها را سفت کرد. همچنین پایه‌ها دارای لاستیک مخصوصی هستند که به کف زمین توسط نیروی اصطکاک می‌چسبد که این لاستیک باید در وضعیت خوبی باشند به طور کلی باید وزن لباسشویی روی هر ۴ تا پایه باشد و لنگی نداشته باشد. اگر پایه‌ها یا لاستیک خراب شده‌اند باید تعویض شوند.

تعمیر تخصصی لرزش ماشین لباسشویی

لرزش ماشین لباسشویی جزء مشکلاتی رایجی است که غالباً به دلیل بی‌توجهی در نصب و استفاده صحیح ایجاد می‌شود. عدم رفع این مشکل هزینه‌های تعمیر بیشتری را تحمیل خواهد کرد. تکنسین‌های ماهرکارسان سرویس راهکارهای مناسبی برای این مشکل دارند. با ما تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین برای‌مان ارسال کنید.

برچسب ها: تعمیر لوازم خانه , کارسان سرویس ,

[ بازدید : 20 ]

[ سه شنبه 26 فروردين 1399 ] 8:51 ] [ خدمات کارسان سرویس ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]